Avasta Militaristiga osa 1 (Astangu)

Tere tulemast lugema "Avasta Militaristiga" avaosa! Toome teieni  avastamist väärt kohad, mida sel aastal kindlasti esimest või juba mitmendat korda külastada.
Astangu on oma asukohalt väga sobiv Tallinna inimesele, kuna asub vaid kiviviske kaugusel mustamäest ja ei ole mingil moel piiratud. Sinna saab nii paldiski maanteelt läbi moonalao tänava või siis sõita kadaka tee lõppu, kust on juba esimesi hooneid teepealt kaugele näha. Põhiline vaatamisväärsus on kindlasti astangu tunnellaod, mis rajati Peeter Suure nimelise merekindluse laskemoonaladudena. Neid 7 meetri kõrgusi ja 200m pikkusi tunneleid jõuti rajada astangule neli. Lisaks leidub ümberkaudses metsas ka mitmeid II maailmasõjaaegseid ehitisi ning varemeid. mõned hoonetest on juba jäämas ette uusarendustele ja kahjuks lähevad lähiajal lammutamisele, seega praegu on veel parim aeg need oma silmaga üle vaadata. 

Soovitame kindlasti minna seiklema vähemalt kahekesi ja olla paeklindil ja tunnelites ettevaatlik. Lisaks on tunnelites viibimine nahkhiirte talvitusajal keelatud (september-aprill)
Vaata veel: SIIT ja SIIT
Fotod: Militarist

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Abruka 130-mm rannakaitsepatarei

Järgmine

Kuidas valida koht laagri rajamiseks?

Jaga seda artiklit