Kuidas valida koht laagri rajamiseks?

Kas sina tead kuhu on hea rajada laager? 
Militaristi tiim pani teile kokku mõned näpunäited hea laagrikoha valimiseks.  Kindlasti on veel palju erinevaid võimalusi ja teisi mõtteid kuidas on hea otsida mõnus kohake omale. Meie mõtted on eelkõige pandud kirja ohutuse ja mugavuse aspektist.
Selleks, et rajada korralik varjualune, mis kaitseks sind tuule ja vihma eest ning hoiaks sooja on vaja esmalt leida hea koht laagri rajamiseks. Korralik puhkus ja rikkalik uni on inimesele hädavajalik, neid on kerge saada, kui kulutate energiat ning näete vaeva oma varjualuse ning laagriplatsi mugavamaks muutmisega. Selleks aga, et saada hea ja mugav varjualune, mis ei jäta teid ka karmimates tingimustes hätta on vaja leida esmalt koht kuhu kõik rajada.

Kui paiknete maastikul kõrgemal ja tuulekäes, siis minge allapoole maastikul varju otsima, kui oled aga madalal, kus on niiske pinnas, mis võib kergelt vett täis vajuda ronige maastikul kõrgemale, kus oleks piisavat kuiv, et teie varustus kui ka magamisase jääks kuivaks. Tuleb leida koht, mis oleks kaitstud tuule eest, oleks piisavalt kõrgel, et mitte jääda tulvavee alla, ning ohutu varingute ja maapinna liikumiste suhtes.

Ideaalne koht laagri rajamiseks oleks veekogu lähedal, kus on käepäras ka rohkelt küttematerjali. Samas ei tohiks koht olla veekogule liiga lähedal, sest siis hakkaks teid tüütama erinevad putukad, kes segaks head und ning rahulikku puhkust. Lisaks voolava veekogust tulevad hääled võivad summutada helisid, mis annaks märku hädaohust või saabuvast abist.

Kui rajate laagri jõgede äärde jälgige kindlasti suurveest jäänud märke, veetõusu korral on tülikas oma hoolega valmistatud varjualust kolima hakata. Halvimal juhul kui te seda ei märka võib saada märjaks teie varustus ja magamisase, siis hakkavad tulema uued probleemid (alajahtumine, lõkke kustumine ja küttematerjali märjaks saamine jne.) Hoidke kõikjal vanadest jõesängidest kõrvale, ükskõik kui kuivana need ei tundu. Näiteks mägedes võib vesi tõusta viis meetrit! Tugeva vihmasajuga võib tekkida kergesti üleujutused. Valige laagri rajamiseks suhteliselt sile, küngasteta pind, mis oleks piisavalt avar, et saakside vajadusel ka päästemeeskonnale jätta märke maha. Kui aga soovid lihtsalt mõnusat aega veeta ja märke pole vaja maha rajada on mugav kui ümbritseb teid korralikud puud ja vaheldusrikas maastik.

Kui olete, leidnud potentsiaalse laagrikoha siis kontrollige, et teie laagripaika ei jääks herilaste või mesilaste pesasid ning suuri ja kuivanud oksi, mis võiksid tugevatuule või tormiga alla sadada. Samuti hoidke eemale üksikutest puudest, mis tõmbavad välke ligi. Metsases piirkonnas jääge pigem metsa servale, et näha, mis teie ümbruses toimub. Ärge rajage laagrit loomade rajale, kus võib tulla Teile kutsumata külalisi teie toiduvarude kallale või siis karjas liikuvaid loomad teie laagrit maatasa ei teeks.

Põhiline laagrikoha valimisel on see, et sa ennast mugavalt ja turvaliselt tunneksid, sul oleks piisavalt lõkkematerjali ning mõnus ja mugav magamisase.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Avasta Militaristiga osa 1 (Astangu)

Järgmine

Avasta Militaristiga osa 2 (Suurupi) 

Jaga seda artiklit